محوطه سازی

اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران

محوطه سازی یکی از پر تقاضا ترین خدماتی می باشد که در اکثریت پروژه های عمرانی، تجاری، تفریحی و اداری مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا هر ساختمان یا محیطی برای جذاب تر شدن لوکیشن، نیاز به اجرای خدمات محوطه سازی دارد. به طور کلی خدمات محوطه سازی به کارگیری عناصر و اجزای متعدد و متنوع و قرار دادن بجا و مناسب آن‌ها در مجاور همدیگر می باشد که این فرآیند به منظور زیبا کردن محیط بیرون است. محوطه سازی یک بخش یا جزء از صنعت ساخت و ساز و طراحی به شمار می‌آید.

وقتی که در مورد ایجاد محوطه و اجرای پروژه های محوطه سازی صحبت می‌کنیم یعنی اینکه چگونه عناصر و اجزای متفاوت را در کنار یکدیگر قرار دهیم، چگونه از آن‌ها استفاده کنیم و همینطور چینش و نحوه سازماندهی آن‌ها باید چگونه انجام شود.

اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران
محوطه سازی

پروژه های محوطه سازی در چه مکان‌هایی قابل اجرا است؟

پروژه های محوطه سازی معمولا در تمامی مراکز مسکونی و تجاری و تفریحی قابل اجرا و انجام می باشد و در اجرای این خدمات محدودیتی برای انجام پروژه ها وجود ندارد. به طور کلی چند مکان مختلفی که بیشترین پروژه های محوطه سازی در آن مکان ها انجام می شود شامل موارد زیر می باشد که توسط تیم عمرانی شرکت جدول کاران قابل اجرا و انجام می باشد.

 • اجرای محوطه سازی در باغ‌ها
 • در حیاط منازل مسکونی
 • ایجاد محوطه در پارک‌ها
 • ایجاد محوطه در استخرها
 • ایجاد محوطه در پیاده رو
 • ایجاد محوطه در خیابان
 • ایجاد محوطه در باغ ویلا
 • شهرک های ساحلی و…

همان طور که در پاراگراف های قبلی اشاره کردیم محوطه سازی شامل طراحی و اجرای این خدمات در فضاهای خارجی برای منازل، ساختمان‌های تجاری و صنعتی، پارک‌ها، باغ‌ها و فضاهای عمومی مانند میدان‌ها و باغ‌های شهری است. این فرآیند شامل بررسی محیط زیستی، نیازهای کاربران، انتخاب مواد ساختمانی و تجهیزات، پوشش گیاهی و غیره است. هدف اصلی محوطه سازی بهبود کیفیت زندگی کاربران فضای ساخته شده و افزایش ارزش و زیبایی آن است.

اجرای خدمات جدول کاری
محوطه سازی

قیمت اجرای خدمات محوطه سازی

قیمت اجرای خدمات محوطه سازی یک موضوع کاملا وابسته به محیط و متریال پروژه می باشد و به جهت تعیین قیمت حتما محیط مورد نظر باید توسط کارشناسان محوطه سازی مورد برسی و بازید قرار بگیرید و پس از برسی اولیه و ارائه طرح قیمت پیشنهادی برای شما مشخص شود. به طور کلی چند عوامل مهم در تعیین قیمت اجرای خدمات محوطه سازی وجود دارد که آن عوامل شامل موارد زیر می باشند.

 1. ابعاد و اندازه و مساحت محوطه مورد نظر
 2. موقعیت جغرافیایی و لوکیشن پروژه
 3. تعداد نیروی مورد نیاز برای اجرای پروژه
 4. میزان مصالح مورد نیاز برای اجرای پروژه
 5. نوع مصالح مورد نیاز برای اجرای پروژه و…
اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران
محوطه سازی

تمامی موارد ذکر شده از اصلی ترین عوامل موثر در تعیین قیمت اجرای این خدمات می باشد که این موارد باید توسط کارشناسان مورد برسی قرار بگیرید. در صورتی که قصد اجرای خدمات محوطه سازی را دارید و به دنبال یک شرکت معتبر و کار بلد برای اجرای این خدمات هستید قطعا به جای درستی آمده اید…!شرکت الوان پایا عمران(جدول کاران)یکی از قدیمی ترین شرکت های فعال در زمینه خدمات محوطه سازی، جدول کاری، کفپوش کاری و… می باشد که این خدمات را با بهترین قیمت ممکن و به صورت کاملا تضمینی انجام می دهد. جهت دریافت مشاوره از شرکت ما همین حالا با کارشناسان شرکت ما تماس گرفته و مشاوره های لازم را از تیم مشاوره دریافت نمایید. منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۲۰۳۱۴۷۴

ایجاد محوطه در باغ ویلا

در محوطه سازی باغ ویلا باید به اصول مهمی توجه کرد؛ با رعایت نکات زیر و با در نظر گرفتن سبک باغ ویلای خود می‌توانید یک محوطه سازی اصولی و زیبا داشته باشید.

 • فضای نشستن و محل قرار گرفتن مبل و صندلی: داشتن فضا برای نشستن از بخش‌های مهم در محوطه سازی است که باید به آن توجه کرد. پس از اینکه محل و فضای مورد نظر انتخاب شد، نوبت تعیین مبلمان، میز و صندل‌هایی است که قرار است در باغ ویلا استفاده شود.

مبلمان و صندلی‌هایی از نوع چوب، آلومینیوم، استیل و… وجود دارد که می‌توان از هر کدام از آن‌ها استفاده کرد. بهتر است مبلمانی انتخاب شود که علاوه بر راحت و کاربردی بودن در برابر شرایط آب و هوایی ماندگاری خوبی داشته باشد و حتی قابل شست و شو باشد.

 • استفاده از سایه‌بان و آفتاب‌گیر و آلاچیق: یکی دیگر از اجزای مهم در محوطه سـازی باغ ویلا استفاده از سایه‌بان و آفتاب‌گیر و آلاچیق است. با در نظر گرفتن اینکه نوع و سبک باغ ویلا چیست، می‌توان از انواع و اقسام سایه‌بان و آلاچیق شیشه ای در برابر آفتاب و باران استفاده کرد.
 • استفاده از نورپردازی: استفاده از نورپردازی مناسب و اصولی در محوطـه سازی باغ ویلا می‌تواند فضای بسیار زیبایی را به وجود بیاورد. نورپردازی عناصر و المان‌های موجود در باغ ویلا مانند گیاهان، دیواره‎ها و… هر کدام اصول مجزایی دارد و یک کار تخصصی است.
 • آتش‌دان و شومینه: استفاده از آتش‌دان و شومینه در ایجاد محوطه بسیار کاربردی و متداول است. وقتی که هوا سرد است داشتن آتش‌دان و شومینه برای گرم کردن و لذت بردن از فضای بیرون باغ ویلا بسیار مناسب است.
 • اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران
  محوطه سازی

ایجاد  محوطه در  پیاده رو

محوطه سازی پیاده رو را می‌توان با توجه به شیوه‌های متفاوت انجام داد. انجام این کار می‌تواند با استفاده از سنگ‌های ارزان قیمت تا تهیه سنگ‌های گران قیمت و با استفاده از اجرای کفپوش بتنی صورت بگیرد. یکی از موارد قابل توجه در ایجاد محوطه‌ی پیاده رو توجه به نوع رنگ‌بندی سنگ مورد استفاده است. نوع رنگ مورد استفاده به سبک و طرح محوطه سازی محل مورد نظر بستگی دارد.

محوطه سازی پیاده رو در خیابان، در باغ و ویلا، بخش‌های مختلف را به صورت منسجم و یکدست به هم متصل می‌کند. ایجاد پیاده رو در باغ، خیابان یا حیاط علاوه بر ایجاد زیبایی، نقش یک راهنمای مسیر حرکتی را نیز دارد که طراحی آن در بخش‌های مختلف باغ، ویلا و… ضرورت دارد.

اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران
محوطه سازی

 آشنایی با محوطه سازی خیابان

محوطه سازی در هر فضایی قابل اجرا است و فقط اختصاص به مکان‌هایی چون منازل مسکونی، باغ ویلاها و… ندارد. بلکه محوطه سازی خیابان نیز یکی از اشکال رایج در سازمان‌دهی خیابان و فضای آن است. در این بخش، به روند محوطه سازی خیابان می‌پردازیم:

 • تخریب عناصری که در فضای مورد نظر اضافه هستند
 • حفاری کردن و تراشه‌زنی
 • زهکشی
 • نصب و اجرای سیستم برق و آبیاری
 • ایجاد پستی و بلندی‌های مشخص
 • متراکم‌سازی، پی‌سازی و خاک‌ریزی خیابان
 • کاشت انواع درخت و گیاه با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی
 • اجرای نورپردازی
 • توجه به ایرادهای احتمالی
 • و…

موارد مهمی که باید در محوطه سازی خیابان و به طور کلی محوطه سازی رعایت شوند:

ایجاد فضای سبز: استفاده از پوشش گیاهی مناسب مانند انواع درختچه‌ها، گیاهان و درختان که امکان استفاده از آن‌ها در آن ناحیه و خیابان وجود دارد.

توجه به مسیرهای دسترسی: ایجاد محوطه در خیابان باید به شکلی طراحی و اجرا شود که مسیر ورود و خروج سهل و آسان باشد.

نورپردازی: به کارگیری درست و اصولی نورپردازی خیابان و المان‌های استفاده شده در آنجا جلوه زیبا و دل‌انگیزی به فضا می‌بخشد.

اجرای دیوار پیش ساخته: یکی از اصلی ترین مواردی که در محوطه سازی خیابان ها بسیار موثر می باشد اجرای دیوار پیش ساخته در حاشیه خیابان ها می باشد. در خیابان هایی که اطراف پرت بوده و یا برای افراد خطر زا، یا ورود افراد ممنوع باشد قطعا بهترین راهکار استفاده از دیوارهای پیش ساخته می باشد که این مورد یکی از بخش های محوطه سازی خیابان ها است.

اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران
محوطه سازی

انواع سبک های محوطه سازی

سبک انگلیسی: در این سبک محوطِه سـازی توجه زیادی به ایجاد توازن بین معماری خانه و عناصر به کار رفته در ایجاد محوطه می‌شود. به کارگیری زیاد از انواع گیاهان از ویژگی‌های سبک انگلیسی است.

سبک فرانسوی: در این نوع از مُحوطه سازی تاکید بر روی تقارن و هندسه است. رعایت هارمونی در سبک فرانسوی بسیار مهم است و استفاده از هر گیاه و درختی در جایگاه ویژه خود است.

سبک رسمی: استفاده از خطوط مستقیم و اشکال هندسی به اندازه زیاد از ویژگی‌های این سبک است. نکته بعدی در سبک رسمی رعایت تقارن به عنوان یک عامل ایجاد کننده تعادل است. همچنین همه عناصر مورد استفاده مانند گیاهان و درختان از یک چینش منظم برخوردار هستند.

سبک غیررسمی: در سبک غیررسمی تاکید بر به کارگیری عناصر و المان‌های منحنی شکل است. این سبک همخوانی مناسبی برای استفاده در ویلاها و منازل مسکونی دارد. کنار هم قرار دادن تصادفی گیاهان، درختان و گل‌ها در این سبک زیاد انجام می‌شود.

در منازل و ویلاها بیشتر علاقه بر استفاده از  سبک غیررسمی در محوطِه سازی وجود دارد چون به انواع گیاهان امکان رشد طبیعی و عادی داده می‌شود و در نتیجه نیاز به مراقبت کمتری دارند.

سبک شرقی یا ژاپنی: سبک شرقی نشات گرفته از فرهنگ ژاپنی است و در آن رعایت نظم و هارمونی مهم است. سبک شرقی حد وسط میان سبک‌های انگلیسی و فرانسوی است. استفاده از پل، مجسمه، گیاهانی مثل بامبو، استفاده از فواره و… از عناصر مشخص این سبک هستند.

سبک مدرن: از خطوط مستقیم و طرح‌هایی از اشکال متفاوت هندسی در این سبک به حد زیادی استفاده می‌شود. بتن و چوب‌های با رنگ تیره از مواد و مصالح پرکاربرد در سبک مدرن هستند. ایجاد محوطه در سبک مدرن شکل سازمان‌یافته‌ای دارد.

سبک مدیترانه‌ای: سبک مدیترانه‌ای شامل دیوارهای بلند و در هم آمیخته یا ترکیب شده با درختانی همچون سرو و… است. استفاده از آب به شکل حوضچه در این سبک رایج است.

اجرای خدمات محوطه سازی | جدول کاران
محوطه سازی

سخن نهایی

اجرای خدمات محوطه سازی نیازمنده تجربه و حرفه های مختلفی می باشد تا به بهترین شکل ممکن پروژه اجرا شود. اگر به دنبال یک شرکت معتبر و مطمئن برای اجرای خدمات محوطه سازی می باشد شرکت ما قطعا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. جهت دریافت مشاوره از مشاورین و کارشناسان شرکت ما همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به بهترین شرکت ممکن به همراه ارسال هزینه اجرای پروژه + بازدید رایگان از پروژه راهنمایی فرماییم.

فضای لوکس و دلنشینی که همیشه به دنبالش بوده‌اید، با تیم ما از متخصصین محوطه سازی، در دسترس شماست. با طراحی و اجرای دقیق پروژه، ما همراه شما خواهیم بود تا به بهترین نتیجه ممکن برسید. از ما خیالتان راحت…!

جهت دریافت مشاوره، برای اجرای خدمات محوطه سازی با کارشناسان شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۲۰۳۱۴۷۴

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیازات 5 / 5. تعداد امتیاز 1

تا الان رای نداشته! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *